Sbohem a šáteček

20. října 2015 v 23:14 | Spiiiidy |  Ze života blogu
Tož, zdravím své stálé, občasné i náhodné čtenáře...

Jistě vám neuniklo, že s mou aktivitou na blogu to není zrovna dvakrát slavné. A ani nebude. (Ale i tak jsem dobrej, že jsem to s blogem táhl takhle dlouho! :D) Ano, je tomu tak, že vážně uvažuji nejen o pozastavení, ale i o úplném zrušení...

Důvodů je povícero.
1) Člověk je tvor především živý. A s životem je neoddělitelně spjatá změna. Mění se moje názory, životní postoje... a můj poslední rok se nesl v duchu celkem radikálních změn (nejen) v mé světonázorové oblasti. Došlo to až tak daleko, že pod mnoho článků zveřejněných tady na blogu bych se dnes už nepodepsal. Jasně, namítnete, vždyť je to přirozené. Ano, je. Ale nechci míchat páté přes deváté a cítím, že skladba článků, rubrik i všeho ostatního už mi nesedí. Když se podívám na některé starší články, mají pro mne hodnotu jen potud, pokud pro mě znamenají něco, co jsem plně překonal. Pro ostatní čtenáře, obzvlášť pokud je objeví bez souvislosti s mojí cestou, můžou mít hodnotu vysloveně negativní - můžou je přivést na scestí, a to si prostě nechci brát na triko. Ano, člověk má svobodnou volbu a tak dále - jenže to nikoho ještě neopravňuje umisťovat na internet polopravdivé nebo rovnou falešné informace, které mohou někomu uškodit. Pokud ten člověk neví, že uveřejňuje něco, co může škodit, pak se to ještě dá omluvit. Jakmile to ale ví, není pro jeho jednání omluvy...
Svíčka vydechla svou duši, jež se proměnila v křídla anděla kouře.

2) Změnil se i můj ne-internetový život, a to tak, že vcelku hodně... Bez mučení přiznávám, že poslední rok pro mne byl v tomto životě zatím nejnáročnějším. To je mimo jiné známka toho, že bych se v této životní etapě měl zaměřit spíš na sebe a blog odsunout ze sféry mých hlavnějších zájmů. Času pro sebe mám stále méně a méně. Částečně díky mým rozhodnutím, částečně díky vedení osudu. A budu ho mít ještě méně, což mě popohání k tomu, abych ten zbývající, již teď velmi drahocenný, využil nejlépe, jak jen to dovedu. A psaní tohoto blogu mezi tyto využití z mého pohledu již nepatří.
Často se dívám tím směrem a duše se rozezní otázkou: "Co sis pro mne ještě připravil, Ty, kteréhož krví je sama čistá Spravedlnost...?"

3) Přirozeným během života mne opouští postupně více věcí, bez kterých jsem si dříve myslel, že nebudu moct žít. A toto mizení je pro mě symbolem mírně odlišné cesty, než jakou se ubíral můj život v posledních letech. A blog, jak to tak vidím, do této sféry mizení spadá také...
"Buď se změň, nebo zemři," pravil stín, kouřově objímající Měsíc na obloze, jenž tu a tam přece jen prosvítal...

4) S tím vším téměř zmizela má potřeba všechny kolem sebe poučovat o nějaké pravdě nebo o mých rádoby-skálopevných názorech. Ruku na srdce, v takovém duchu se neslo velké procento mých článků. A nejen to. Společně s tím jsem také přestal mít chuť zapojovat se do dnešní módy (polo)anonymního diskutování; přestalo mě bavit všechno horečně komentovat, pseudo-duchovně polemizovat, tvářit se přemoudřele a všechno pře-přemýšlet. O čem se mnoho namluví, o tom se totiž většinou vůbec nic neví. Je tragikou takových diskusí, že si plné důsledky málokdo uvědomí nebo přizná.
A já cítím, že musím ještě velmi mnoho obětovat studiu, sebezdokonalování a celkové práci na sobě, než si dovolím vypustit do světa něco, čemu budu bez ostychu moct říct "Pravda". Možná se k tomu nedopracuji ani v tomto životě. Radši si sto uspěchaných úsudků nechám pro sebe a s jistotou vyslovím až ten stoprvní, a i to si ještě rozmyslím. Vím toho ještě moc málo na to, abych mohl někomu radit ve vyšších otázkách duchovna, života a vesmíru vůbec. Mladých rádobyvševědoucích neo-guruů je tu až příliš moc na to, abych byl i nadále jedním z nich; a najde se jistě mnoho takových, kteří mé místo zde na internetu vyplní...
Pravé bytí se nakonec vždy obhájí skrze skutečnost, ovšem skutečně je někdy brzy, a jindy pozdě...

Proto, a ještě díky mnoha dalším událostem, jež se mi v životě staly, se internetová Spajdyho existence odebírá spíše do sféry ne-bytí, pokud to tak lze nazvat.

* * *

Když jsem si blog v neskonalém nadšení před pár lety zakládal, ani trochu jsem netušil, jak moc mi na mé cestě dá, kolik zajímavých a skvělých lidí díky němu poznám a kolik vskutku nezapomenutelných zážitků se mi díky němu přihodí. Mou vděčnost za to vše nejsem schopen cele vyjádřit... Proto chci alespoň všem, kteří za těch pár let zkřížili mou cestu, hluboce poděkovat za vše, co pro mě udělali; jakož i za vše, co jsem pro ně mohl udělat já. Protože rosteme nejen tím, že pomáháme, ale také tím, že někdo pomáhá nám.

Obdivuji všechny, kteří mě svou velikostí a upřímností duše inspirovali na mé cestě a z celého srdce jim děkuji.
Obdivuji všechny dobré duše, které si i v dnešním satanismem nasáklém světě zachovaly svou ryzost a září jako malá Slunce v temnotách těm, kteří to potřebují.
Děkuji všem, kteří mi, ať už vědomě či nevědomě, způsobili nejednu těžkou chvíli nebo svedli na dočasné scestí. Udělali obrovský kus práce na zdokonalení mé duše, k čemuž bych se sám vlastní vůlí nejspíš nikdy neodhodlal.

Nechci být příliš sentimentální, ale tento blog celkově pro můj život znamenal opravdu mnoho, a odbýt ho pár mělkými řádky by bylo nedůstojné. A hvězdy na obloze září dál, jako by se snad ani nic nestalo...

* * *

Láska je konečný účel světových dějin, amen Univerza.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 21. října 2015 v 18:37 | Reagovat

A to už tu nebude ani jeden článek? Nikdy? To je škoda. Nějakou dobu zase nebudu mít co číst. Ale nebudu tě přemlouvat.
Já sama už jsem tohle udělala několikrát. Vždycky jsem si založila nějaký blog, vydržela u něj tak dva a půl roku a pak mi najednou ruplo v bedně a zrušila ho. Pár měsíců jsem pak vždy byla bez blogu a honem jsem si pak založila nový pod novou přezdívkou. Nevím, proč tomu tak je. Asi mám podobný důvod, jako ty. Člověk se mění a najednou zjistí, že tam napsal tolik věcí, se kterými už dávno nesouhlasí. To mi připomíná že se svým současným blogem taky přesluhuju. A článků mám taky stále méně. Ale zatím ho mazat nebudu. Ale už nějakou dobu mám taky takové takové nutkání...
Ale tvá blogová činnost mi bude chybět. Tvoje články byly vždycky tak zajímavé.
No zkrátka ti přeji vše nejlepší do dalších let a aby tě potkávali jen samé poučné věci.

2 Peter Peter | E-mail | 22. října 2015 v 7:59 | Reagovat

Děkuju ti za vše. A taky moc doufám že blog nezrušíš. Vývoj obsahuje paradoxy..určitě by mě protiřečení netrápily. Takový formalista by tě asi i těžko vůbec po otevření četl..se domnívám teda.
A měj se dobře, hodně štěstí v budoucnu!

3 Hunter Hunter | 22. října 2015 v 11:25 | Reagovat

Spajdy tých bludov čo si svojimi myšlienkovými pochodmi nie len tu na svojom blogu nasplietal bolo naozaj dosť. Za seba ti možem povedať, som rád že i u teba nastává "prozření" vo svete komplikovaných "právd" ktoré mysliacich ludí majú vo svojéj moci. Tak ako i pravda tak i život len v jednoduchosti sú prirodzené... Hunter

4 Kat Keith Kat Keith | 22. října 2015 v 18:16 | Reagovat

Domnívám se, že jsi nemohl na závěr
vybrat lepšího citátu. A i když kočky rády četly, věříme, že je tohle další správný krůček.

5 Lucie Lucie | 24. října 2015 v 14:13 | Reagovat

"Náhodou" nebo spíš díky zákonu přitažlivosti jsem se k Tobě dostala. Kdysi jsem taky blogovala, před pár roky občas byla i na Tvém blogu, podle vzpomínek.

Život odvede, život přivede, Bůh ví, kam nás dovede. A my též.

Článek je krásný ... ♥ Děkuji Ti za krásná slova pravdy. Souzním. :D Ať se Ti v životě daří podle Tvých přání. :) Jsi úžasná bytost! :)

6 Kat Keith Kat Keith | 24. října 2015 v 16:14 | Reagovat

[5]:Helehele, klidni hormony.

*dvě tečky a déčko... ale jako seriózně.*

7 Angelica Angelica | 25. října 2015 v 18:20 | Reagovat

Dodnes jsem jen tiše četla a nijak se nezapojovala do diskuze, ale asi je pravý čas to změnit. Navštěvuji Tvé stránky již dlouhou dobu a byla jsem svědkem Tvé postupné proměny. Musím říct, že Tě obdivuju, Tvůj vhled a celkový náhled na svět. Máš úžasný přehled o širokém spektru záležitostí a jde vidět, že se věnuješ transformaci nejen celého světa, ale také změně myšlení.

Trochu mě mrzí, že stránky po takové době v podstatě opouštíš, ale chápu to.

Miluji Tě jako nádhernou bytost na nejhlubší úrovni a věz, že takových je víc. :)) Přeju Ti z celého srdce, ať se ti daří všechno tak, jak zamýšlíš. A ze všeho nejvíc ti přeju štěstí v životě.

A kdo ví, třeba se i někdy setkáme osobně.

- A hvězdy svítí dál, neboť je hřeje samotná Láska...

8 KhaliaArt KhaliaArt | Web | 26. října 2015 v 10:47 | Reagovat

Jo, tak nějak jsem to předvídala. :D
Ne, teď vážně. Nebudu Tě překecávat, ať pokračuješ, to rozhodně ne. Nebudu Ti ani říkat, ať blog nerušíš, protože vím, jak to chodí. Já byla rok na blogu neaktivní a jakmile jsem na něj po roce přišla, málem jsem se poblinkala a během vteřiny ho zrušila. Jo, to je vývoj. :D

Ale víš, co bych udělala? Zálohovala si aspoň básničky a vůbec Ty Tvé chvilky poetismu. Jsou super. :)

9 MichalB MichalB | E-mail | Web | 28. října 2015 v 17:03 | Reagovat

Zdravím Tě Honzo!
Sice se osobně neznáme a občas to mezi námi krapet zaprskalo, ale i tak alespoň takto virtuálně bych Ti velmi rád potřásl rukou a poděkoval Ti.
Držím palce!
MichalB

10 Verča Verča | E-mail | 29. října 2015 v 20:50 | Reagovat

Spaidy, hodně štěstí.
A děkuju.:3

11 marcela marcela | 1. listopadu 2015 v 9:54 | Reagovat

Zdravím, ráda jsem zavítala na stránky " Mezisvětí " :) a bylo zde mile mi a hezky. Ať se ti duhově daří na tvé cestě...:) Děkuji.

12 0254 0254 | 1. listopadu 2015 v 14:55 | Reagovat

Spííídy, děkujeme moc za vše! Přeji mnoho štěstí při dalších krocích vpřed.

13 Anchor Anchor | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 21:50 | Reagovat

Proč bys ho rušil? Co ty víš, třeba se někdo může tvou cestou přiučit :)

14 malé srdce malé srdce | Web | 22. listopadu 2015 v 21:47 | Reagovat

Je mi líto, že už končíš, ale na druhé straně Tě plně chápu. Hodně štěstí Spiiiidy! Blog v žádném případě nemaž - obsahuje i velmi dobré články, ke kterým bych se rád vrátil i v budoucnu.

15 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 14:48 | Reagovat

[14]: Děkuji :) ... mno, vyloženě mazat ho v nejbližší době nechci, ale jednou stejně tak jako tak zmizí. Pokud se chceš k nějakým článkům vracet, buď si je zkopíruj nebo ponech ve svém srdci...

16 Lhastor Lhastor | E-mail | 23. listopadu 2015 v 19:27 | Reagovat

Zruš ho!zruš ho!zruš ho!:D
Ale dobrá práce,plně respektuji veškerou tvou snahu a jedinečnost,ale zruš ho!:)

17 Oskar Oskar | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 16:17 | Reagovat

Pápá, nikdy jsem tě pravidelně nečetl ale aspoň jednou dvakrát za rok jsem sem přišel :D.

18 Aldaeron Aldaeron | 16. ledna 2016 v 21:32 | Reagovat

Ač už se sem podíváš na nějaký příspěvek nebo ne, já zcela chápu tvůj počin.

Sám jsem nikdy blog neměl a právě tento důvod byl za tím vším, že je to vývoj a některé články bych musel postupně mazat.

Viděl jsem případ, kdy jedna bytost tzv. zmrazila svůj web, nechodila tam asi 3 měsíce a pak se vrátila zase se změnou a hodně článků promazala, upravila vzhled, atd.

Tím chci říct, že uvidíš, jak to bude, třeba se opět k tomuto vrátíš nějakým způsobem. :-) A třeba také ne.

Nicméně jak pravíš, důvody jsi vystihl velice skvěle a nejskrytější naše pravdy si stejně musíme nechat pro sebe.

Žij, zažij, prožij!

19 :-) :-) | 17. ledna 2016 v 20:15 | Reagovat

[18]: Ať už se sem podívá či nepodívá kdokoliv, já jsem za tvůj komentář ráda! :) Děkuji, je hezké toto číst.

A krásné jméno.

Díky!

20 BE BE | 18. ledna 2016 v 2:14 | Reagovat

Fakt som tu náhodou - no ty sa mažeš. Se říká : kdo maže, ten jede. Tak jeď a neohlížej se.

21 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 10. února 2016 v 1:23 | Reagovat

1. Hodnotu to mělo pro tebe ve chvíli napsání... stále je to vzpomínka...
(Líbí se mi tvůj pohled na věc, ..Kupříkladu mé články jsou naprostý opak článků motivačních. Opravdu jimi lidem moc dobrého nedávám.)
2. Tento rok byl zřejmě náročný pro všechny mé oblíbené blogery... pomalu sleduji, jak jejich aktivita klesá a blogy se ruší...
3.; 4; Pokud svými slovy potěšíš alespon jediného člověka, nebo jimi pomůžeš, má tvé snažení smysl. Mě jsi pomohl velmi.
Proto Ti chci za Tvá slova, Tvůj blog, Tvou snahu a Tebe samého, převelice poděkovat...
Snad se ještě "potkáme"... Byla bych za to ráda

22 Ďábelská Victoria Ďábelská Victoria | Web | 9. března 2016 v 8:26 | Reagovat

To by byla škoda...ale důvody jsou důvody....Zrovna jsem chtěla spřátelit..tak škoda...

23 Atrej Ystma 776 Atrej Ystma 776 | E-mail | Web | 9. září 2016 v 14:48 | Reagovat

Hlavně nic nemaž :O!!! Tenhle článek mluví jasně, takže kdyby náhodou měl být někdo sveden na scestí, nejdřív jej praští do očí tento text a rozhodně je lepší, aby Tvůj blog byl dostupný stále. Vždyť máš na něm tolik super článků ;)!!!

24 Matěj Matěj | Web | 18. září 2016 v 0:55 | Reagovat

Ješte chvílí to vydrž :)

25 Dan Dan | E-mail | 12. října 2016 v 22:17 | Reagovat

Hoj Spajdy,
celkem chápu Té důvody a moc se nedivím (naopak jsem se u některých článků divil, jakou máš odvahu, když je publikuješ).
Ale přivedl jsi mě k Védám a za to Ti jsem nesmírně vděčný.
(Jo, a taky mi momentálně hraje Night Mist. :D )

Nechť Ti svítí!

26 Khira Khira | 20. října 2016 v 22:31 | Reagovat

Už je tomu rok a pořád mi tvé články chybí :/

27 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 6. listopadu 2016 v 23:41 | Reagovat

škoda

28 BenyA BenyA | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:28 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.