Zatmění Měsíce

25. září 2015 v 7:57 | Spiiiidy |  Aktuálně
Tak se nám přiblížilo zatmění Měsíce...

...a z mé strany si žádá jen pár slov, které hodím do éteru.

Jedním z hlavních měsíčních principů je zrcadlení (měsíčním kovem je stříbro). Měsíc nevydává (ani nemůže vydávat) vlastní světlo, ale zato zrcadlí vše, co na něj dopadá. Je to takové velké kosmické zrcadlo, ukazující Zemi pokaždé jiný odraz kosmu. Zrcadlí tedy nejen světlo sluneční, které je odražené samozřejmě nejvíce vidět, ale i světlo přicházející odevšad z Vesmíru - především světlo hvězd. Z hlubšího pohledu měsíční bytosti zrcadlí směrem k Zemi podstatu a působení bytostí, které jsou v okolním kosmu - bytostí slunečních, bytostí zvěrokruhu, bytostí hvězd, bytostí planet a podobně... jinými slovy je přibližují Zemi, avšak jen v jejich odražené podobě.

Vzhledem k tomu, že Měsíc bude v perigeu (= nejblíže Zemi), efekt zrcadlení dosáhne svého maxima (bude-li zrcadlo dále od vás, nic moc neuvidíte, ale bude-li blíž, odraz už bude víc patrný).

Připočítáme-li k tomu úplné zatmění, je jasné, že zrcadlení sluneční energie bude dočasně vyřazené - nastane podobná situace jako při novoluní, jen s tím rozdílem, že Slunce a Měsíc budou v opozici - jejich působení se nebude "nulovat" jako při novoluní (a zatměních Slunce), ale bude úplňkové; navíc, Zemi bude Měsíc vracet její vlastní stín.

Hmota Země zadržuje a blokuje záření a působení té poloviny oblohy, která zrovna není vidět. Planety, znamení zvěrokruhu, Slunce, Měsíc, zkrátka vše makrokosmické, co je schované pod Zemí, na nás nepůsobí přímo. Jsme tedy vždy vystaveni přímému působení zhruba jen poloviny kosmu (vlivy takového působení nechť si vytuší každý sám). To mj. znamená, že polovina souhvězdí zvěrokruhu na nás působí přímo (vidíme je na obloze) a polovina nepřímo (jsou "pod" Zemí, nejsou vidět). A Měsíc, aby to trochu "dohnal", část těchto působení zrcadlí a posílá v odražené podobě na Zemi.


Zatmění připadá na počáteční fázi podzimu - svatého Václava, den před Michaelem.

A co to pro nás bude znamenat?


No, to se (ne)uvidí :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anidea Anidea | E-mail | Web | 30. září 2015 v 18:44 | Reagovat

Jestli zrcadlil i náladu na Zemi, pak bychom se měli my pozemšťané začít věnovat sebereflexi... Jeli jsme kvůli tomuhle úkazu do přírody, spali venku, byla kosa, budík nás vzbudil ve čtyři a bylo ZATAŽENO!

2 Kat Keith Kat Keith | 3. října 2015 v 8:16 | Reagovat

http://data.whicdn.com/images/201277520/large.jpg jsme to viděli!!!

(okay, není rudej, ale třeba je, a všichni jsou prostě barvoslepí, tak to je)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.