Paraziti, temní a lidé "bez duše"

3. září 2015 v 12:08 | Spiiiidy |  Chvilky filosofie
Tak mě to přivedlo k další úvaze o Životě...

Často je vidět, jak se lidstvo šmahem povýšeně rozděluje na lepší a horší rasy, na temnější a světlejší, na takové, co dávají světu více a na ty, co na něm jen parazitují... a mě z takových rozdělování začíná být trochu smutno. Poslední kapka přilétla, když jsem si přečetl, že údajně v některých národech a rasách je velké procento geneticky modifikovaných lidí, a že v sobě prý mají naprogramovanou jen nějakou formu nenávisti, a že to jsou v podstatě jen klony bez duše... (a samozřejmě skrytý ego-podtext: JÁ jsem ten, co duši a svědomí a lásku má, a ONI jsou ti horší, špatní, zavrženíhodní).

COŽE?! To - snad - ne.

To už se lidé dostali v přehnaných nenávistných konspiračních úvahách až sem? Jak se může změnit svět k lepšímu prostřednictvím vykonstruované nenávisti, která ještě navíc postrádá reálný základ a je jen vyfantazírovaná? To prostě není možné.

Chce se mi alespoň říct následující...

...ti lidé nejsou bez duše, jako bez ní není nikdo z nás. To, že se někdo chová jako "temný" a má údajně auru temnou již od narození, jej automaticky nesnižuje na bytost bez duše, neboť vše je oduševnělé a oduchovnělé, jen na různých úrovních a různými způsoby. A to je něco, co bychom si hodně rychle měli uvědomit, jinak se tímhle rozdělováním na temné a světlé sami zničíme. Když někomu řeknu temný, je to téměř automaticky spojeno s nenávistí, která umí jen destrukci a ne nějaké nové tvoření, natož tvoření nového (mírového, harmonického, více lidsky sjednoceného) sociálního uspořádání.
Každý má možnost výstupu nahoru, k dobru a lásce; parazitování je jen známkou velkých pozůstatků zvířecího stupně, které musíme postupně všichni odhodit, chceme-li se stát Lidmi. Jde tu hlavně o uvědomění, že "červa", tedy nižší přirozenost stahující nás dolů, máme stále všichni v sobě, i ti, kdo povýšeně celé velké skupiny lidí shodí na úroveň parazitů bez duše. A jen my ho můžeme překonat. A jak kdosi zpívá - omnia vincit amor...

Degradovat velkou skupinu lidí na nějaké klony bez duše, jen proto, že se mi nelíbí jejich způsoby, to naprosto neodpovídá realitě.
Jsou to jen samé destrukci plodící předsudky a vykonstruované závěry. Žádná lidská bytost tu nemůže existovat bez duše a ducha. Není možné, aby měl někdo duši nějak "odebranou", a žil jako nějaký automat. Ano, je možné člověka otupit, nadrogovat a co já vím co ještě, ale duši a ducha mu nikdy nevezmete.

Někdo má mnoha inkarnacemi duši a ducha velmi zdokonalené, jiný méně. Ale jsou to stále lidé jako my, kteří mají možnost vyrůst ke stejné dokonalosti. A mělo by se jim pomáhat. S tou nenávistí, plodící další rozdělování, dospějeme jako lidstvo k zániku.

Rasy jsou pozůstatkem dřívějších dob. A ty musí být úplně překonány. Navíc některé rasy jsou opravdu jen falešně nazvané a nezakládají se ani na nějakých genetických rozdílech, ale jen místním a prostorovém rozdělení - například běloši se jmenují jinak v Evropě a jinak v Asii. Rozděluje se, abychom si neuvědomili, jak moc společného máme. Vždyť už dnes směřuje vývoj k postupnému sjednocování ras a mizení rozdílů. Rasa jako taková nespojuje, ale tvoří izolované ostrůvky nenávisti vůči okolí, a to musí být překonáno poznáním, že jako lidstvo, jakkoliv individualizované, jsme na vyšší úrovni jednota. Ta jednota je skutečností a bude se projevovat stále více i přes odpor těch, kdo se ji bojí uznat. Podobně, jako prosakuje voda pod špatně postaveným domem, až ho nakonec zboří.

Apeluji tím hlavně na to, abychom se nějakými líbivými směry nenechali stáhnout k přesvědčení, že ta a ta rasa nebo skupina lidí je stoprocentně špatná a jiná že je o mnoho lepší; nebo dokonce k takovému přesvědčení, že někdo nemá duši. To je totiž vrcholem nevědomosti a nepochopení lidské bytosti... a navíc, je to i projevem naprosté absence lásky. A s tím se můžeme pohnout jedině jedním směrem - dolů ke zkáze. Naučit se milovat některé lidi je mnohem obtížnější, ale právě proto bychom to měli zas a znovu zkoušet, protože jedině tak tu může nastat něco lepšího, než tu je dnes.

---
Spajdy
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 3. září 2015 v 18:56 | Reagovat

Nádherný pravdivý článek :) Po pravdě mě někdy štve, jak na esoterických webech čtu o tom, že jsou běloši nadřazení a úplně nejvýše stojí ti s blond vlasy a modrýma očima... Podle mě to jenom svádí k tomu, abychom posuzovali ostatní skrz hmotnou schránku..

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. září 2015 v 22:46 | Reagovat

To já jsem se dlouho trápila myšlenkou, jastli jsem temná a nebo netemná... či jestli jsem zlá a nebo hodná... Pořád jsem se ptala, co jsem to vlastně za podivnou bytost. Jeden čas jsem se velmi zajímala o satanismus. Pak jsem zase chtěla být příliš mnoho duchovní a esoterická. (JO, tak jsem tomu tenkrát říkala.) Jindy jsem si zas myslela, že celej svět je divnej, že všichni lidi na světě jsou taky divný. A pak jsem si usmyslela, že jsem divná jenom já. Dokonce jsem si na sobě našla příznaky všech psychických poruch, které znám. Většinou jsem v podstatě v mírném rozpoložení. Ale hněv jsem schopná v sobě živit hrozně dlouhou dobu. Do dneška se zaobírám, co mi kdo provedl v první třídě. Nějak se nemůžu s některýma věcma pořád smířit.Ale sotva před rokem a půl jsem si uvědomila jednu důležitou věc, která je sice do očí bijíci, nicméně snadno přehlédnutelná. Jsem především člověk. Ano nezaškatulkovatelný člověk, který už si taky prošel specifickým vývojem. A ještě nějakým vývojem jistě projde. Člověk který má všechny různé rozmary a přesvědčení. Kterého rozčílí i malá drobnůstka. Který možná má i absenci lásky...
Proto a i přesto souhlasím z článkem, že by nikdo neměl popírat lidství v druhém člověku jen proto, že se nám něčím nelíbí. (ale mimochodem by neměl popírat ani své vlastní lidství) Ono je vlastně snadné říct: Tam v té vesnici jsou šichni špatní a kdyby byla srovnána se zemí... Ne to je blbost. To už jsem se dostala i mimo téma. Ne, to je blbost. Všichni špatní být nemůžou. Přece nebudu jako Bůh, který zničil Sodomu a Gomoru, jen proto, že se mu zdálo, že jsou tam lidé příliš hříšní nebo pyšní, či co. A přitom všichni vřece nemohli být zničeníhodní. Vlastně nikdo.
A moment, teď jsem si uvědomila jeden fakt. Pak člověk nemá být nenávistný, rasistický, psychopatický a potýkat se s nereálnými představami, když má už několik staletí tak špatný příklad v Bibli. A jestli se sem dostane Korán, tak to bude ještě horší.
Ale to už jsem se dostala k dlouhosáhlemu filozofování. A kdybych takhle psala ještě nějakou dobu, kdo ví, co bych ještě vymyslela za šílenosti.

3 Kat Keith Kat Keith | 4. září 2015 v 7:37 | Reagovat

Ale když hnědý oči.. pchmhpf.

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 4. září 2015 v 11:30 | Reagovat

[1]: Přesně tak, je to skryté posuzování ostatních především podle hmotných projevů, i když to není na první pohled vidět. A to je hrozný zlo.

[2]: Díky za obsáhlou reakci :) Jak říkáš, nikdy bychom neměli popírat lidství v druhém člověku, jen proto, že se nám nelíbí, jak jedná. To je totiž ta nejhorší faleš, jaké se můžeme dopustit, a hodně těžko se z ní vystupuje.

S Biblí bych byl ale trochu opatrný, protože téměř vše, podle čeho moderní člověk posuzuje Bibli, jsou převážně stínově-hmotné špatné interpretace. A když si na něco člověk utváří názor ne podle skutečné hodnoty a obsahu, ale jen podle špatných interpretací, tak to není moc dobré...

[3]: :D ...

5 Magthealien Magthealien | Web | 5. září 2015 v 14:19 | Reagovat

Tak to jsem ještě neslyšela/nečetla... to je velice smutné...

A moc s tebou souhlasím. A vůbec tohle je výborný článek!

6 Anidea Anidea | E-mail | Web | 5. září 2015 v 19:49 | Reagovat

Taky jsem ten zdrojový článek nečetla, nedáš link? Je to hrozné a strašidelné. Nemám takové články vlastně ráda, asi bych nakonec neklikla... Bojím se, abych si nezasvinila podvědomí.  Dobře děláš, když to uvádíš na správnou míru.

7 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 6. září 2015 v 20:26 | Reagovat

[5]: [6]:  Děkuju. Měl to být spíš všeobecný apel, nechtěl jsem nikoho očerňovat nebo napadat, případně mu tam vodit nepřátelsky naladěné lidi. Šlo hlavně o celkové vyznění. :)

8 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 6. září 2015 v 22:17 | Reagovat

[4]: Stejně si myslím, že člověk nikdy neiterpretoval správně. Ani ten, co to psal. Ale kdo ví jak to bylo a je.

Ale před dávnou dobou jsem v jedné diskuzi četla názor, že ani zvířata nemají duši, protože nemluví. A protože nemluví, tak prostě nic necítí.
Nevím, ale já jsem přesvědčená, že kdybych našeho psa bezdůvodně dupla na nohu, tak by minimálně navrčel nebo zavyl bolestí. A že by mu to bylo i líto, že mu někdo ubližuje a že ani nezná důvod. A že by se možná potom i bál, kdybych se k němu přiblížila.

9 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 7. září 2015 v 9:16 | Reagovat

[8]: Zvířata mají duši, ale ducha už ne. To je rozdíl mezi nimi a námi :) Navíc, u zvířat se musí rozlišovat dvě skupiny - ta, která mohou vydávat zvuky z nitra (ta mají duši podobně jako my), a ta, která zvuky z nitra vydávat nemohou (všechna nižší zvířata, ta jsou oduševnělá taky, ale nižším způsobem).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.