Podstata marihuany

23. července 2015 v 13:39 | Spiiiidy |  Duchovní bádání
Předávám dál velmi zajímavý postřeh z nejmenované diskuse o marihuaně, který je tak skvěle trefný, až jsem zíral. Vnímavým čtenářům zcela jistě dojde, že podobnou podstatu (byť s různě velkými odlišnostmi) mají i všechny ostatní drogy počínaje LSD a konče ayahuascou. V-š-e-ch-n-y. Pomalu sžírají bytost člověka díky jeho touze po vyšších světech, až z něj nezbyde doslova nic. Alkohol je samostatná kapitola, ten od vyšších světů naopak člověka násilně odřezává, ale to je na jiné dlouhé povídání...

* * *

Jsem si vědom toho, že tady na blogu mám pár starších článků, které drogy přímo či nepřímo obhajují, ale... každý se vyvíjí a tehdy to zkrátka byla součást mého vývoje, něco, co jsem musel v plné míře překonat, abych mohl jít dál. Se svými starými články o drogách se tedy dnes už neztotožňuji a ponechávám je zde jen jako popis mé dřívější cesty.

* * *

"Mal som dávno krátke obdobie, kedy som príležitostne marihuanu fajčil,
na vš, s kamarátmi, bol to akýsi životný štýl, sociálna udalosť, spojená
s hudbou, ktorú sme hrali a počúvali. A neboli to tie cha-cha-cha
íventy, ale intelektuálne debaty, pozeranie filmov, počúvanie hudby,
hranie hier (bežných spoločenských) atď. a mal som zážitky rozšíreného
vedomia, videnia aury, premiestňovanie sa vedomím na iné miesta. Vnímal
som hrôzu ale i krásu astrálneho sveta ....
Jedného dňa, keď sme spolu sedeli a pozeral som sa na priateľov som si
to uvedomil. Bolo to jasné a presvedčivé. Uvidel som nás v područí
bytosti, ktorá vôbec nevyzerala pôvabne. Tá bytosť nás ovládala,my sme s
ňou zdieľali svoje vedomie. Boli sme jej otroci. Prepožičiavala nám
svoje vedomie, ktoré bolo vtedy pútavé a zaujímavé svojou relatívnou
šírkou, avšak, keď spojenie pominulo - po dofajčení - stav ďalej netrval
.... a dožadoval sa ďalšieho spojenia.
A navyše som uvidel, že za hlbšie zážitky platíme istou jemnou
energetikou, ktorou sa táto bytosť živí. Tá energetika sme boli my sami,
skutoční a autentickí .... tá energetika tiekla z vyšších úrovní nás
samých ku tejto bytosti.

A márne sme si vysvetľovali, že všetko máme pod svojou kontrolou, že sme
vládci svojich reakcií a myšlienok - tá bytosť tam bola. Bol to len
ospravedlňujúci pohyb rukou, smerom ku ďalšiemu kolu vnímať svet hlbšie ....

A vtedy som si uvedomil, že toto isté musí ísť iným spôsobom-
prirodzene, nezávisle od čohokoľvek. Musí existovať spôsob, kedy je vnem
hĺbky existencie trvalý, poctivý, spravodlivý a bez prestania.

O stavoch eufórie ani nehovorím. Stavy eufórie mi prišli odrazu hrubé,
násilné a nezaujímavé ..... a aj farby toho (astrálneho) sveta neboli v
tom okamihu zaujímavé. Rozpustili sa a videl som ich naliehanie spájať
sa s nimi stále a stále .... To naliehanie sa mi nepáčilo .... a niečo
hlboké vo vnútri - nemenné a stále - to hrdo odmietlo. Ja som predsa
niekto iný ......

Odvtedy som marihuanu nepotreboval ale hľadal som to, čo je trvalé a čo
nezávisí od vonkajšieho."

* * *

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katrin katrin | 23. července 2015 v 18:08 | Reagovat

tak tak. Byla jsem s kamarádem na akci (kam jsem se docela těšila), ale stálo to za .. a jediné, co tam lidi dělali bylo že kouřili marihuanu a (podle mě si pak dali LSD). No byla tam pěkná nuda, jelikož jsem si s nima nic nedávala (jako obvykle). Pak v jednu chvíli se mi tam něco změnilo a nevim proč - viděla jsem zářivé barvy a měla rozšířené vědomí. Zároveň jsem ale vnímala jakousi bytost, která má jakoby "chapadla", která vedou ke všem těm lidem pod (jejím) vlivem do třetího oka každého z nich, kam ona posílá energii. Začla jsem se cítit hodně špatně a musela jsem odtamtuď ihned odejít. Ostatní tam zůstali, takže jsem jela domu sama. Na té zpáteční cestě jsem měla takový divný stav (který se mi nelíbil), ale hlavně se mi třepalo tělo (svaly se škubaly asi). Od té doby jsem se s těma lidma neviděla a už nikdy neuvidím. S lidma, kteří berou drogy se od té doby nebavím.

Protože mě (někdy) stačí se např. s opilým člověkem 5 minut bavit (přičemž piju nealko) a jsem taky opilá. Ale když nechci, tak to tak nemusí být. Záleží, jak moc se do druhého vciťuji a když je to kamarád, tak je to těžší nevcítit se do něj ani trochu..

2 KhaliaArt KhaliaArt | E-mail | Web | 23. července 2015 v 22:11 | Reagovat

Měla jsem marihuanu snad jednou nebo dvakrát. Poměrně silnou dávku, ale nikdy to na mě nemělo žádný účinek a nikdy mi to nechutnalo. Totéž alkohol, i když ten účinky měl, ale nic mi to nikdy nedalo.. Takže toť k mým zkušenostem. :D

3 Khira Khira | 23. července 2015 v 22:24 | Reagovat

Díky díky!!!! Článek ve správnou chvíli :D Jsem neskutečně ráda za tu skupinu lidí, co do toho kolem drog doopravdy vidí... Jinak jako nikdy se ničeho takovýho nedotknu ani mě nepřinutí, když vidím co to dělá.

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 23. července 2015 v 23:47 | Reagovat

[1]: Díky za doplnění. Mohla bys tu bytost popsat ještě nějak blíž?

Navíc, taky u opilých lidí pozoruju, že
a) mi je čím dál víc nepříjemné se s nimi bavit, protože cítím energetické útoky a navíc, přiznejme si, ta úroveň konverzací taky většinou nic moc
b) ta opilost od ostatních lidí přechází trochu na mě, když nejsem dostatečně pozorný, ale nikdy ne extra moc - to bych ji musel nechat vědomě "projít" celou.

5 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 23. července 2015 v 23:48 | Reagovat

[3]: A já jsem zase moc rád za ty lidi, kterým stačí jen něco málo říct a stačí jim to k tomu, aby se těch zvěrstev nikdy nedotkli :)

6 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 24. července 2015 v 10:47 | Reagovat

Já drogy neberu. A nikdy jsem ani neměla potřebu to zkoušet.
Jinak, taky nemám ráda, když musím konverzovat s opilými lidmi. To si prostě nemůžou vypít jedno nebo dvě piva a víc už pít jen vodu?
Na druchou stranu, já jsem kdysi k opilým lidem, feťákům a i ke kuřákům pociťovala vždycky do jistě míry nenávist. Dneska už ne. Jako by to už nebylo potřeba. Jako bych si byla už vnitřně jistá, že k něčemu takovému se neuchýlím.

7 katrin katrin | 24. července 2015 v 21:47 | Reagovat

[4]: ta bytost byla průhledná (vypadalo to jako čisté vědomí a byla to koule ze keteré vycházela ta chapadla). Nebo takto jsem to aspoň vnímala, ale byla to bytost LSD a ne marihuany. To vím jistě, protože s lidma, kteří kouří marihuanu jsem se stýkala dlouho, tak to znám + všichni tam hulili pořád od začátku, ale ta změna vědomí u všech nastala až okolo půlnoci, kdy si dali ještě něco jinýho (podle mě).

Ještě jsem si k tomu vzpomněla, že jsem byla mimo tak 2-3 hodiny když jsem dojela domu, tak jsem ten stav trochu prozkoumala a bylo to, jakoby moje vědomí bylo někde vzadu v koutě utlačené a přes to bylo ve mě vědomí té bytosti (nebo nějaké cizí) a já s tím nemohla nic dělat. Tak jsem počkala, až to skončí.

Jo a jinak nejlepší je asi ten stav, kdy mi omamný látky nic nedělají a pak si je můžu užívat jak chci - takže marihuana mi nechutná a smrdí, takže na co bych jí měla užívat..? Taky mi nic nedělá - zkoušela jsem jí za život asi 10x a nic, žádná změna - jenom když jsem byla opilá a pak si jí dala, tak mi bylo ihned blbě a ještě celý druhý den takže jednoznačně změna k horšímu. Alkohol moc nepiju, ale když je nějaký nápoj dobrý na chuť, tak pokud mám jistotu, že se neopiju, klidně si dám. Cigarety taky když mi chutnají tak je kouřím. No a co se týče tvrdých drog, kdy si někdo vezme nějaký prášek (co je hořký nebo bez chuti) a nijak ho to neovlivní, tak na co by to dělal?

No ale jako všechno, existence drog je opodstatněná pro určité případy. Např. jedna holka musí brát prášky na hlavu a jak jí pozoruju, tak už by dávno měla mít nějaké nadpř. zážitky, ale díky těm práškům nemá (jelikož to tlumí). A tak začala brát drogy - jenže to taky není řešení, protože ten konflikt vzniknul kvůli určitým věcem (který jsou její osobní a jejího okolí) a ty by se měly vyřešit (příčina).

A další věc - ti lidi, kteří odsuzují drogy nebo něco podobného - vytváří to "zlo", které drogy způsobují. Protože umím vnímat myšlenkové formy nebo energie, já tomu říkám pole (stejné myšlenky se přitahují). Např. jsem se byla ptát na práci v jednom podniku, kde by měli dobře platit podle mých představ, ale když jsem tam vešla a čekala na vedoucího, tak jsem vnímala všude to tam bylo "ve vzduchu" - ber drogy, odvaž se a já nevím co všechno. Tak jsem šla pryč, ale byl to podnik, do kterého (asi) chodí lidé, kteří berou drogy, jelikož tam hrajou house nebo techno..(tuhle jedinou hudbu nemusim) No a stejným způsobem jsem si taky všimla, že když někdo udělá nějakou věc, a vidí to "odsuzovači" té věci, tak někdy k němu přijde energie (to pole myšlenek) a to mu říká např. "staneš se závislým, to je jisté" nebo něco podobného a horšího a když ten člověk není dostatečně silný, tak ho to ovlivní a ti lidé pak vítězoslavně slaví svůj úspěch "no vidíš, my jsme to říkali, drogy jsou špatné". A tady je problém svobody, protože nějaký člověk z nějakého důvodu chce dělat to a to (jeho svoboda), ale bez toho zla, co mu tam "přidají" ostatní lidé. No tak musí pracovat na tom, aby byl silný (a nebo jít mezi lidi, kteří to neodsuzují). Ale i ti "odsuzovači" chtějí být svobodní v tom, že chtějí mít kolem sebe lidi bez drog. Já mám nejradši ty lidi, kteří jsou "chytří" a ani to nezkoušejí (ale není v nich nenávist vůči tomu).

8 Colliode Colliode | 26. července 2015 v 17:30 | Reagovat

Přijde mi, že téma drogy a alkohol mám perfektně vyřešené. Nikdy jsem k nim netíhla, nelákají mě, nepřikládám jim v mém životě větší význam. A vím, že můžu brát či pít cokoliv, jelikož mě to akorát posune k rychlejšímu rozhodnutí takové zážitky nepodstupovat znovu (true story).

Jak já to vnímám, drogy (a např. sex či peníze) na sebe strhávají zbytečnou pozornost mas. Odvádějí pozornost od vlastních pocitů a z toho, co jsem vyčetla výše, mám takový dojem, jako byste věřili, že nad vámi mají moc.
Ovšem z mých zkušeností zažíváme ty úžasné okamžiky, kdy s námi drogy nic nedělají, právě ve chvílích, kdy jsme sami sebou a máme důvěru sami v sebe. A VÍME, kdo tu tomu velí. A jsme prostě v pohodě. Toť můj názor na téma drog, ale i když na sebe nakrátko strhnou pozornost, ve skutečnosti podporují rozhodnutí zajímat se v první řade O SEBE. To až každý zjistí, že jsou drogy vlastně podobné všemu ostatnímu na tomto světě.

9 lili lili | 28. července 2015 v 22:51 | Reagovat

vau to je krasne napísane...takto som sa na to nikdy nepozerala myslím to s tou bytosťou..celkom vystihujuce

10 lili lili | 28. července 2015 v 22:58 | Reagovat

[1]: to s tym rozsirenym vedomim som zazila aj ja, tak isto to sprevadzalo trepotanie a sklbanie svalov, alebo nejake krce ci co to bolo...mala si to potom este niekedy?resp. ostalo ti potom to videnie co si zazila na tom stave??a si si ista ze ti nikto nic neprihodil do pohara alebo tak?lebo ja som vtedy bola uplne cista...mozno sa ti to ukazalo prave preto aby si sa s nimi uz viac nestretala...

11 lili lili | 28. července 2015 v 23:00 | Reagovat

[1]:a s tou citlivostou, resp. vcitovanim mam tiez tak ..stretavam sa dost casto s ludmi co fajcia travu zo zaciatku som ich odsudzovala ale uz som sa dopracovala k tomu ze som ich prijala, a tym prestalo aj to ze som potom mala sama zhuleny stav aj ked som s nimi nefajcila,,nejak som sa nastavila ze je mi to jedno odosobnila som sa ale stale dufam ze prestanu lebo ich mam rada..no je to ich cesta nie moja

12 katrin katrin | 30. července 2015 v 23:59 | Reagovat

[10]: Rozšířený stav vědomí mám doufám často a ty křeče nebo stahy svalů mám ve dvou případech:
1.) když se dostanu do hlubšího stavu relaxace a uvolnění a dostávám se do pohody, tak se takto "odpojují" a/nebo projevují cizí energie, které mám u sebe.
2.) když se mi rozšíří vědomí tak, jak nechci (např. působením cizího vlivu) a/nebo to nezvládám (nejsem na to připravená či to je nad moje přirozené  doposud vyvinuté schopnosti)

To vidění mi nezůstalo (myslím ty pestré barvy) a rozšířené vědomí mám různě, podle toho, jak se zrovna cítím a tak všemožně. Ten stav nastal nějak poté, co jsem pila od nich ze skleničky. No a jak jsem viděla tu bytost průhlednou, tak je to právě zvláštní, protože (jiný) kamarád mi popisoval, že jeho bratr bere drogy a jednou to zkusil s ním a dal si LSD na nějaké párty a viděl tmavou (skoro černou) bytost, která měla jakoby chapadla a byla napojená na ty lidi v davu, kteří byli pod jejím vlivem. Tenhle kamarád pak už drogy nikdy nezkoušel.

13 lili lili | 31. července 2015 v 23:06 | Reagovat

[12]:a tie rozširene stavy ved. chodia kedy chcú alebo to dokážeš nejako vedome ovládať?lebo mne to prišlo nejako samo a nevedela som čo sa deje....a ako ich využívaš, dokážeš tam vnímať čas?resp. fungovať v tom stave medzi dalšími ľudmi alebo v spoločnosti?a kedy sa ti to udialo prvý krát?

14 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 19:49 | Reagovat

[8]: Pokud Ti to tak přijde, čeká Tě dvojnásob dlouhá cesta.

[7]: V člověku, který drogy bere, je vždycky s podstatou té látky něco spřízněné, a tím si ji přitahuje. A to, co je s drogou v člověku spřízněné, by se dalo taky charakterizovat jako zlo. Prvoplánové odsuzování samozřejmě taky přispívá na misku vah ve prospěch zla, ale obyčejný popis účinků té které drogy už není odsuzováním, a tam se už přidává na misku vah dobra. Když například řeknu, že alkohol člověka odřezává od duchovních světů, násilně ho ukotvuje ve hmotě a nikdy nevede ke skutečným vjemům vyšších realit, ale pouze k halucinacím, je to prostý popis účinků - ale alkoholik to okamžitě pokřivenou optikou vidí jako útok nebo odsuzování.

[12]: To, že ty vize byly rozdílné, mi ani zvláštní nepřipadá - nikdy není možné mít čisté vize odpovídající realitě, pokud nejsi stoprocentně střízlivá - a nemyslím tím jednotýdenní střízlivost.

15 Magthealien Magthealien | Web | 7. srpna 2015 v 16:40 | Reagovat

Já nevím, jestli o hodně přicházím, když s marihuanou nemám žádné společné vzpomínky :D Protože je dost zajímavé, co kdo povídá.

A tohle je vážně na zamyšlení, zvlášť když to nemůžu posuzovat z vlastní zkušeností.

16 Colliode Colliode | 9. srpna 2015 v 13:36 | Reagovat

K tématu jsem dnes objevila přímo dokonalou odpověď od Abrahama... Doporučuji zhlédnou celé video, nakousli i téma jasnovidců, ale otázka ohledně temných energetických stínů začíná na 7:00.

https://www.youtube.com/watch?v=EpAc1DZCh6I

(Podstata odpovědi až od 10:00.)

17 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 18:55 | Reagovat

[15]: Nepřicházíš vůbec o nic, naopak, mnoho získáváš tím, že se od drog držíš dál :)

[16]: Až Abraham pravdivě nakousne téma channelingu, tak se na něj možná někdy podívám... ale to nejspíš nikdy neudělá, takže má ke mě přístup zakázán, stejně jako všichni další channelingáři, jakkoliv sladce se tváří ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.