Z deníčku lucidního snění

4. února 2015 v 22:38 | Spiiiidy |  Sním jak sviňa
Víte,
pamatuju si na období, kdy jsem se nadchl do astrálního cestování a lucidních snů a zhruba měsíc v kuse jsem denně opravdu poctivě trénoval - a světe (a Spajdy) div se - nic. Dostal jsem se maximálně do transu a dál to nešlo, jako by mě nějaká síla jemně (ale velice důrazně) držela v těle, říkajíc "neblbni, ještě nejsi připravený, mohl by sis uškodit". Ta síla byla můj osobní ochránce a nutno říct, že měl dobrý důvod mi to neumožnit. Chvíli mi ale trvalo, než jsem pochopil a přestal se snažit (kdyby tvrdohlavost kvetla, tak tehdy rozkvetla celá, celičká sluneční soustava). Lucidní sny jsem tedy i nadále měl čistě náhodně, když byla asi vhodná konstelace planet, Měsíce a mého rozpoložení. Pár jsem jich měl, vždycky s odstupem několika měsíců. Byly opravdu skvělé, ale nic pravidelného ani záměrného...

Čas ubíhal...
a postupně jsem si různými cestičkami došel k tomuhle tématu z úplně jiného konce. Nadchl jsem se pro studium vyšších světů, těch, které leží nad naším fyzičnem a snažil jsem se to všechno pochopit čistě rozumem, bez vlastních zkušeností - což je dle některých směrů první nutný krok ke skutečné praxi. No řekněte, jak se chcete někde pohybovat, když nevíte kde jste a jaké zákony tam platí? Mně to smysl dává.

Po nějaké době studia jsem k tomu přidal každodenní meditaci.
Zpočátku byla zaměřená na ovládání myšlenek (což není vůbec jednoduchá věc, jak jsem zjistil; není ale ani nemožná), následně jsem přešel k cílené vizualizaci, dalším formám hlubší meditace, sebepozorování a tréninku posílání myšlenek a jiných energií na dálku. Nemá cenu se o tom víc rozepisovat, kdo hledá, ten taky najde a kdo chce, ten taky cvičí. (Možná si někdy dám tu práci a sepíšu něco na způsob malého seriálu typu "jak na to" :P)

Zrovna v době, kdy už jsem v tomto směru byl na určité úrovni, mi náhle zemřel táta, čímž se mi mimo jiné dostalo skvělého potvrzení, že jsem tyto věci necvičil nadarmo - mohl jsem mu cíleně v prvních dnech po smrti pomáhat (tímto ho tam nahoře zdravím). Těch potvrzení přišlo dohromady ještě povícero, ale to není důležité.

Zhruba dva týdny nato jsem se díky několika skvělým synchronicitám setkal s člověkem, který mi (zřejmě na nevědomé úrovni) obrovsky pomohl s vnímáním, cítěním a viděním jemných energií - především těch, co "lítají" mezi lidmi, ale i energií čistě přírodních (přírodní éterično), které už jsem si uměl díky studiu správně zařadit. Pro zasvěcené - ano, byl to Putující Oblak.

Asi taky nebyla náhoda, že jsem už v té době několik dní v kuse spal s tímto obrovským HHG orgonitem přímo pod hlavou... (reklamááááá - kupujte po tunách, jsou skvělý! ... jo, plánuju napsat článek s recenzí, ale to chce čas.)

Na tomto místě bych chtěl podotknout, že za pravou meditaci považuji cílenou introspekci zaměřenou na
a) odpoutání pozornosti od fyzicko-smyslového světa
b) hluboké sebepoznání a s tím související zlepšování sebe sama
c) poznání vyšších světů a potažmo i pravdy o světě skrz nadsmyslové vnímání
d) kontinuitu vědomí (klasické vědomí běžného člověka je přerušováno spánkem, lze se však dostat k tomu, že je člověk vědomý nepřetržitě, tedy i po celou dobu, kdy jeho fyzické tělo spí).
e) cílené pozorování fyzicko-symslového světa s cílem probuzení vyšších schopností.

Vše ostatní je falešná meditace nabízená a propagovaná duchovními agenty NWO nebo Strážci Systému (ano, klidně mě sežerte, ale jiné názory mám víte kde *rejp*).

A tak šel čas... (už mi to začíná pomalu připomínat deníček o.O)

Předevčírem se mi stala dost zajímavá a poměrně roztomilá věc. ^__^

To si takhle spím... prostě normálně spím... no fakt... něco se mi zdá... a po dost dlouhé době bez lucidních snů si UVĚDOMÍM, že se mi to zdá! Yaaaay! A co se nestalo: V momentě, kdy jsem si uvědomil, že se jedná o sen, mě okamžitě začala stahovat jakási síla (nejsem si úplně jistý jaká, ale nepříjemné to nebylo) zpět do těla. Bylo to vcelku rychlé... zareagovat jsem ještě stihl a začal jsem působit proti ní, ovšem už vcelku pozdě, a tak výsledkem bylo jen "Já nechchííííí dolůůůůůůů...." - *lup* - a byl jsem hezky vzhůru už ve svém těle a v posteli. No, víte, to fakt naštve :D
(Vysvětlení: rozjasnění vědomí se trefilo přesně do té chvíle, kdy se před probuzením vsouvá astrální tělo do fyzického a z toho pochází onen známý pocit padání - ono jde totiž doslova o padání. Tento proces se děje automaticky a já už neměl čas na to ho "odložit" a zůstat venku.)

Včera večer už jsem šel spát s vědomím, že s lucidním sněním mám na dalších několik měsíců útrum...

... a co se nestalo! LUCIDNÍ SEN JAK HOVADO!!! :D (já měl ale fakt radost, na kterou ani Caps Lock nestačí). Jestli jste četli něco z mé snové rubriky, tak vězte, že všechno, co tu mám sepsané, bylo proti tomu včerejšímu naprostý nic. Navíc mi přišlo, že jsem v tom snu prožil snad délku průměrného lidského života. Jako vím, že čas se dá (nejen ve snech) organicky smršťovat a natahovat jak guma v teplákách, ale toto mě fakt dostalo. Prostě bomba.
Moment, kdy jsem si uvědomil, že jde o sen, bych popsal nějak takhle:
>>HUÁÁÁ... počkat... jo... moment! *opatrně se koukne kolem sebe, jako by se to celý mělo zbořit* Von to je sen! JO! To je vono! *cítí, jak se sen začíná rozpadat a jak pomalu letí zpátky do těla* .. tak... to ne. Počkat. Trochu síly do toho... táááák... *zastaví návrat do těla* Tak. Hezky. *sen se stabilizuje* Výýýýborně.<<
A tak se mi povedlo zůstat ve snu, aniž bych se probudil a překonal jsem sílu, které mě táhla zpátky, hlavně díky té předvčerejší zkušenosti. A ten sen stál fakt za to.
Jsem moc zvědavej, jak se to bude vyvíjet dál ^^

Zazvonil zvonec, a deníčkovému výlevu, který by naplnil opravdu hodně čajových konviček, je konec.
Kdo dočetl až sem, dostane sušenku.

(S)mějte se,
váš Spajdy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ameline Ameline | Web | 5. února 2015 v 13:42 | Reagovat

Chci sušenku :D

No a zrovna když to napíšeš takhle, nejsme zvlášť ve sporu, co to meditace je, alespoň pokud jde o ty vyjmenované body. Akorát prostě ty vizualizace a rochnění se ve vizích neuznávám, protože mě zbytečně odvádí od stavu (můžeme říct) čistého vědomí, který jsem zjistila, že je velmi fajn mít natrénovaný. Ten zbytek pak přichází nenásilně sám, když je mu člověk otevřenej (a otevírá se tomu postupně skrz meditaci). Jinak, co popisuješ mi ještě trochu připomíná některý šamanistický techniky nebo pathworking, kterej by tě mohl zajímat (oproštěný od GD flavoru čistě jako zkoumání vnitřních cest). Neboj, nechcu tě škatulkovat, jen jsou to věci, které by se ti mohly taky líbit.

Lucidní sny jsou fajn. Ten tvůj zní obzvlášť velkolepě. Gratulace, jsem ráda, že sis to užil.

*Tak prej mám kvůli platnosti formuláře zkontrolovat, jestli mám v prohlížeči sušenky. Asi mi docházej. Tu slíbenou budu potřebovat :D

2 Colliode Colliode | 5. února 2015 v 14:37 | Reagovat

:)) Mazec!
Vzpomínám si na své "začátky" dejme tomu vědomého LS, jak jsem o tom měla spoustu načteno, okamžitě jsem se koncentrovala, abych v něm zůstala... Zpětně by mě málem překvapilo, jak dobře jsem to hned napoprvé udělala.

Poslední dobou LS vůbec nemívám, ale jelikož mám trochu jiné hlavní zájmy v naší běžné realitě, nevadí mi to a naopak vím, že se mi bude časem objevovat víc a víc.

3 Anidea Anidea | E-mail | Web | 5. února 2015 v 19:05 | Reagovat

Sem taky zažiju lucidní sen. Jeden mi utkvěl v paměti. Je to dost let - s mužem takhle jdeme po veliké prázdné betonové ploše, kolem hory, nikde živáčka. To je sen, jsme ve snu, říkám já. A vím, že můžu mít všechno, na co pomyslím. Moc duchovně jsem to nevyužila. Pár týdnů před tím jsme přestali kouřit a tak jsem chtěla stolek, židličky, cigára, zapalovač a popelník. Sedli jsme si a krásně si zakouřili... No.
Občas cíleně bloudím v jiných existenčních rovinách, protože tam lze řešit problémy, které se projevují tady, třeba nemoci. Viděla jsem, že některé vůbec nejsou vyšší. Jsou to světy jako z pohádek.

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 5. února 2015 v 19:42 | Reagovat

[1]: Sušenky peču tak jednou do roka, jednu ti pak pošlu poštou :D

Jo, stav čistého vědomí je důležitýa ten je taky třeba trénvat. Co se týče meditace, dělám v ní jen to, o čem vím, že má vyšší smysl. Cílené vizualizace (samozřejmě ne náhodné a jen tak ledajaké) mají tu vlastnost, že probouzejí a posilují duši vědomou (ze třech článků duše je to článek nejvyšší, nižší jsou duše rozumová a duše pocitová). A procitnutí duše vědomé k plnému vědomí je základní podmínka rozvíjení orgánů jasnozření. Ale jak říkám, ta vizualizace musí být cílená, s důrazem na to, aby se duše odpoutaná od fyzicko-smyslového světa držela věcnosti a neulítávala pak k náhodným představám  - to ulítávání pak znemožní jakékoliv vyšší vnímání nebo v něm aspoň udělá obrovskej guláš. Jde zkrátka o udržení jednoho konkrétního vizualizovaného obrazu v duši po co nejdelší možnou dobu.

Ty další techniky můžou být jistě zajímavé, díky za tipy, ale o nic jiného nemám zájem, do mojí cesty tyhle věci nepatří.

[2]: Tak to jsi dobrá, že se ti povedl LS na poprvé. Já to měl vždycky tak, že když jsem ho chtěl, tak se mi jak na potvoru třeba týden nezdálo vůbec nic, a když jsem na LS totálně zapomněl, tak lup a byl tam :D

[3]: Z toho si nic nedělej, taky jsem tenhle nevyužil k ničemu užitečnému :D nenapadlo mě ani přetransformovat ho na AC, ani se svým ochráncem mě nenapadlo komunikovat, prostě nic, byl jsem až moc zabraný do užívání si mého snového světa :D

Jj, a pomocí snů jdou tyhle problémy řešit vcelku dobře, to jo :) O jaké světy se jedná, mohla bys je trochu víc popsat?

5 Ameline Ameline | Web | 5. února 2015 v 23:52 | Reagovat

[4]: Takže ty mluvíš spíše o koncentraci na daný obraz? Já měla za to, že mluvíš spíš o věcech typu "představte si, že jste v borovém háji, kolem lítají motýlci, cvrčci cvrkají, ptáci ptákají...", což mi osobně příliš nesedí. Mimochodem, jak to tak vidím co píšeš, že ty jsi četl Steinera? Strašně mi ho to připomíná. On to byl jakože jinačí borec, akorát těch materiálů má strašně moc a v některých věcech mi připadá příliš poplatnej klasickýmu okultismu tý doby. Na druhou stranu vím o člověku, kterýmu jako jedinýmu co znám fakt věřím, že se dostal opravdu pěkně daleko, a ta na Steinera nedá dopustit.

6 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 6. února 2015 v 9:01 | Reagovat

[5]: Ano, koncentraci na daný obraz, který má za cíl probudit duši - vyšší já. A ano, Steinera mám nastudovaného dost do hloubky, protože jsem zatím nenašel nikoho, kdo by to měl v hlavě srovnaný víc, než on.

Ta vizualizace, o které píšeš, tu dělám občas vyloženě pro zábavu a tou nic dosáhnout nechci :D

Co se týče okultismu, tak s dnešním laciným okultismem nemá společnýho naprosto nic... on používá výraz "okultní" v trochu jiným významu, než se používá dnes. Okultní ve významu "smyslům ukrytý". Dneska, když někdo řekne "okultní", tak člověku spíš naskočí pomatení satanisti, rádoby černí mágové a podobná hovada :D I esoteriku chápe jinak - a lépe - než lidé v dnešní době.

Mně se na něm líbí hlavně to, že to není žádnej pomatenej sluníčkář, ale ke všemu zaujímá čistě vědeckej přístup, což mi je hodně blízký. Těch materiálů má fakt hodně, to je fakt :D ale takový obsáhlý téma prostě nejde shrnout do jedný dvou knížek, i kdyby se stavěl na hlavu :)

7 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 6. února 2015 v 9:09 | Reagovat

[5]: P.S. Ještě to navíc míchám s Védama (viz odkaz v menu) a pár dalšíma zdrojema, který mi do toho zapadají :) Až to ještě trochu vylepším svýma zkušenostma, tak už mé budoucí knížce nebude stát nic v cestě :D

8 Ameline Ameline | Web | 6. února 2015 v 9:32 | Reagovat

[6]: Tak já se hodně zajímám o GD, Theosofickou společnost a tyhlety spolky, je to spíš dikce, výrazivo, než co jiného, co mi je připomíná. Trochu systematika, struktura přístupu. O názorech nemluvím. Taky on do Theosofické patřil, než si udělal vlastní odnož, takže to dává smysl, že se pohybuje myšlenkama v podobných kruzích. Jo a moderní okultismus neuznávám. Něco dobrýho se v tomhle směru objevovalo naposledy před 100 letama. Od té doby se skutečné těžiště disciplíny přesunulo z větší části do psychologie.

9 Ameline Ameline | Web | 6. února 2015 v 9:37 | Reagovat

Jo a ta moje favoritka je celkem známá osobnost, Anežka Janátová. Měla jsem možnost se s ní několikrát úžeji setkat skrze projekty na škole a jako... wow. Má několik pěkných videí - šířím, no :D
https://www.youtube.com/watch?v=Zt9AoxRpWjY

10 marcela marcela | 6. února 2015 v 10:18 | Reagovat

děkuji za doporučení na orgonit...už delší čas jsem brouzdala na netu a hledala...a Hle:) orgonitek přišel sám:)))

11 Anidea Anidea | E-mail | Web | 6. února 2015 v 22:05 | Reagovat

[4]: Hodně jsem o Tvojí výzvě přemýšlela, ale moc nemůžu, něco mi v tom brání. Co snad můžu napsat je, že v klidu někam zalezu a položím otázku. Pak čekám, jestli se něco objeví. Vidím pak nějaký svět, ve kterém je problém. Nějaký svět, kam přesahujeme. Pak se snažím problém vyřešit a skoro vždycky potřebuju pomoc jedné silné hodné bytosti, protože jsou to i souboje s "draky". Když se to podaří, projeví se to tady v tomhle světě. Někdy to nejde, situace je zacyklená a i když se zdá vyřešená, opakuje se pořád dokola... Řeším tak jen drobnosti. Myslím, že by se takhle dal zachránit celý svět, ale musel by tam "jít" někdo dokonalý.

12 Kat Keith Kat Keith | E-mail | 7. února 2015 v 12:54 | Reagovat

No tak moment, chci tu sušenku. Bezlepkovou. S oříšky. Hezky zabalenou v modré krabičce s modrou mašličkou. Ale jinak modrou mašličkou. Světlejší nebo tmavší. Ať je to hezký kontrast. Pls.

13 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 8. února 2015 v 18:32 | Reagovat

[11]: Takhle mi to stačí, děkuju :) Každopádně zajímavé...

[12]: Ty vážně umíš dávat tipy na dárky :P

14 Khira Khira | 10. února 2015 v 0:04 | Reagovat

Jů to je fakt hezky sepsané, to je radost číst. No a.. sepíšeš sem ten sen nebo to dáš později do tý knihy radši? :D
Já s lucidňáky teda moc zkušenosti nemám, ono je asi jiná liga, když se v půlce snu teleportuju s kamarádkou k ježibabě a sním jí perníčky a... a to je v podstatě celá má lucidní kariéra :/ (co si tak vzpomínám) ale teď aspoň to ac, to je taky dobrá prča.

Orgonity! Já myslela, že ta stránka už ani není o_O
A zrovna na Putujícího Oblaka jsem v těch dnech vzpomínala po dlouhé době!! ^^ Ten mi tu chybí :/
Jinak Steiner mě začíná zajímat. Takže stojí za to, si od něj něco přečíst, říkáte.
Takže sušenka, říkáš. xD

15 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 10. února 2015 v 11:08 | Reagovat

[14]: Ne, obsah snu nedám nikam, to by pro nikoho jiného stejně nemělo význam. Tady nejde o to co tam bylo, ale o stav vědomí, v jakém jsem tam byl... a ten je "nepřenosný" :)

Stránka existuje a majitel pořád vyrábí, a má je fakt výborný. Putující Oblak se těší dobrému zdraví a vypadal líp než kdysi, a taky má spoustu zajímavejch zážitků, no, to ti někdy řeknu :D
A Steinera doporučuju všemi deseti :)

Ughhmmm nojo, sušenka, sakra. xD

16 Lucy 1000 Lucy 1000 | 26. února 2015 v 22:28 | Reagovat

Prosim, mam dotaz, nejake materialy o tom pravem meditovani a zamereni na jednotlive body by sly sdelit, napr. pres email? Dekuji :)

17 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 26. února 2015 v 22:45 | Reagovat

[16]: No, jelikož jsi neuvedla kontakt, odpovím sem:

Pro začátek doporučuji knihy Rudolfa Steinera:
- Tajná věda
- O poznávání vyšších světů
- Theosofie
... a dál už asi budeš vědět sama :)

18 Lucy 1000 Lucy 1000 | 26. února 2015 v 23:00 | Reagovat

Muzes i neco nalinkovat do 0254@post.cz, jinak diky za ukazani cesty,jdu studovat,o toho jsme prece ZDE :) Dobrou

19 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 26. února 2015 v 23:07 | Reagovat

[18]: Správný přístup! :) jiné odkazy dávat nebudu, na netu v tomto směru nic hodnotného prakticky najít nejde. A pokud nemáš přístup do knihovny nebo si knížky nechceš kupovat, něco je tady - http://uloz.to/xon7JSz/rudolf-steiner-knihy-cesky-zip

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.