Tam dole

27. října 2012 v 14:09 | Spiiiidy |  Co napsal pan Život
To je tak, když si myslíte, že jste všechny temné, děsivé a nechutností překypující propasti života nechali daleko za sebou ... ujeli jste jim na tom rychlém koni, uhánějíc vstříc nevíte čemu. A to "nevíte čemu" jste ze strachu z vrácení se do hloubky oněch propastí pojmenovali Lepší Zítřky. Jak směšné.

Jenže ony tam jsou.
Připraveny vás kdykoli stáhnout dolů.
V každém prožitém okamžiku.
Bez zjevného důvodu.


A odvrátil svou tvář od temnoty, jež oslepovala jeho oči ... však po chvíli do ní jeho tvář upírala zrak znovu. Pozbyla síly.
Zlé emoce cítily, že už jim nic nestojí v cestě a počaly konat svou destruktivní práci ...
"Zachraňte mě ... jsem tu tak sám ..., " vydralo se mu z hrdla zničeného křikem, "prosím ... PROSÍM !!!"
Vzduch prořízlo těžké zavzlykání, to jediné, čeho byl s vypětím všech zbývajících sil schopen ...
Cítil se být na tom nejvzdálenějším místě, kam naděje, láska ani vlídné pohlazení větru nemohou ... a padal stále hloub a hloub ... nevědouce, že tahle propast není obdařena dnem ...
Jako by ta černota byla přítomna v každém pohybu ... všude ... tak blízko. Tak děsivě blízko.
Připadal si, jako by v ní byla ponořena samotná esence jeho bytí.
A najednou ...
... nevěděl, zda je tím ponořeným, nebo tím, v čem se vše ponořuje ...
"Je to už tak dávno, co jsem se bál ... ale teď ... teď už se nebojím ..."
V tom všem děsu našel zvláštní druh klidu.
A svět už nikdy nebude takový, jako dřív. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vesmírná Sestra Khalia Vesmírná Sestra Khalia | Web | 27. října 2012 v 14:16 | Reagovat

... Nemám slov, cítím se stejně :(

2 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 27. října 2012 v 14:26 | Reagovat

[1]: ... a ani nevím proč ... to je na tom to nejhorší :/

3 Isis Isis | 28. října 2012 v 2:59 | Reagovat

Možno podobným stiesňujúcim stavom som si prešla a mám pocit, že to bola akoby tá cesta tunelom, ktorý opisujú ľudia preživší klinickú smrť, ibaže ja som tým „tunelom“, v prenesenom slova zmysle, prechádzala v bdelom stave. Bolo to ako keď sa úplne vysilený konečne vydriapeš z tmavého tunela na zem, s úľavou a pocitom slobody si šťastne vystrieš chrbát, aby si po rozhliadnutí sa zdesene zistil, že všade okolo teba sú len obrovské neznáme, zarastené priepasti a tŕnisté rokliny... Cesta späť je cestou opäť ku dnu, cesta vpred zas cestou neistou... Čo robiť? Pomáha skúsiť prekonať prvotný šok hlavne uvedomením si svojej božskej podstaty a tým schopnosti prekonať všetko, veď všetko je v nás - nádej i Lásku nosíme v sebe, nie je mimo nás... Stačí ponoriť sa do svojho vnútra, načerpať silu v tej studnici Lásky, zhlboka sa nadýchnuť :) a rozosmiať sa :D

Ozaj, viete ako skvele sa ozýva ozvena z takého strmého zrázu? Stačí zvolať, napríklad: „Haló, milujem ťa! Nie si sám!“ a človeku sa vráti späť toľko odpovedí, že sa jednoducho nemôže cítiť nešťastne, opustene, či osamelo. Vtedy máme príležitosť pochopiť absurdnosť, iluzórnosť situácie do ktorej sme sa dostali, kam až sme sa, ovládnutí strachom nechali vtiahnuť, vmanévrovať... Pochopiť, že strach klame a nešťastie človeka spočíva v tom, že mu verí a ním ochromený nežije, len prežívajúc tápe v tmavom tuneli... Zostúpila som dolu, do rokliny, aby som sa bez strachu pozrela strachu priamo do tváre, aby som sa mu vysmiala a mohla smelo vystúpiť na všetky vrcholy, tentoraz už bez neho. A, pravda, nič už nie je ako predtým :)

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 28. října 2012 v 9:12 | Reagovat

[3]: Rozumím, co tím chceš říct. Možná proto jsem si tenhle stav, zachycený v tom článku asi tak z 10%, musel prožít naplno, a nejen to - musel jsem si taky naplno přiznat, že ten stav mám a neutíkat k sebeutěšujícím a sebelitujícím formulacím typu "no jo, vždyť ono to není tak hrozný". Bylo. Bylo to šílený a opravdu jsem myslel, že mě to snad zabije ... fakt jsem to potřeboval prožít a přiznat si to naplno, protože jinak bych s tím nemohl nic dělat a jinak bych nemohl objevit to, co se mi tu snažíš říct :) Takže zpětně jsem vděčný i za tenhle stav, i když jsem ho v tu chvíli nenáviděl a nechápal jsem, k čemu to může být dobrý ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.