Úvodník k citátům

9. března 2011 v 20:55 | Spiiiidy |  Citáty, co mě oslovily
Citáty jsou krásná věc. Někdo je zbožňuje a bere jako absolutní pravdu a další nad nimi naopak mávne rukou. Ale rozhodně tu s námi nejsou bezdůvodně. Vyjadřují většinou životní zkušenosti a postoje autora a pokud vejdou ve všeobecnou známost, něco na nich asi přece jen bude. Vidím to často kolem sebe. Kamarád(ka) zrovna prochází těžkým obdobím a lup - už lítají citáty známých i neznámých osobností na facebook, icq, blog, popřípadě jinam. Snaží se jimi jednoduše a zároveň hluboce vyjádřit to, jak se zrovna cítí. I to jim přidává na popularitě. Často se člověk s nějakým ztotožní tak, že ten či onen citát povýší na svoje motto, nebo podle něj odvíjí svoji životní filozofii. Mají také svoje místo při proslovech, objevují se ve zpravodajství, knihách, všemožných profilech zastrkaných na internetu, jednoduše řečeno všude.

Citáty, které zde budu postupem času uveřejňovat, mě intuitivně oslovily a vnímám je buď jako pravdivé nebo přinejmenším jako vhodný námět k dloooouhému přemýšlení o tom, čím se zabývají. Proto je nikdy nenechám bez vlastního ukecaného komentáře. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.