Poselství v písni od Iron Maiden - When the Wild Wind Blows

15. března 2011 v 17:59 | Spiiiidy |  Poselství v písních
Každý, kdo se trochu zajímá o události posledních let, jmenovitě o ty související s transformací, ví, že pravda nám není předávána přímo, ale nepřímo zakódovaná prostřednictvím filmů (Avatar, Matrix ...), hudby a podobně. Dnes jsem si opět pustil písničku When the Wild Wind Blows z nového alba The Final Frontier skupiny Iron Maiden a opět jsem byl ohromený, jak z ní ono poselství o apokalypse přímo křičí. Ono je obsaženo v nepřeberném množství písniček, ale víc evidentní, než tady, už snad ani být nemůže. Zde je na místě uvést na pravou míru význam slova apokalypsa. Většina lidí si pod tímto představuje nějakou strašnou katastrofu, konec, zánik a destrukci. Není divu, když nám tento význam denodenně cpou média. Jdu kolem televize a slyším "... apokalypsa v Japonsku ...", což je naprosté převrácení významu slova a zbytečné strašení těch, kteří správně věří, že apokalypsa přijde.

Nemusí to však být v ono strašidelné datum 21. 12. 2012, ani 28. 10. 2011, kdy dojde podle Mayského kalendáře k završení stvoření. To bude jen začátek procesu, který nebude trvat jeden den. O tom někdy příště. Kdo neví o datu 28. 10. 2011, ať se podívá na tento obrázek a zamyslí se nad ním. Připomínám, že Mayské pyramidy jsou devítistupňové.

Ale zpátky k tématu.

Slovo apokalypsa je původem z řečtiny a znamená zjevení. Žádnou katastrofu. Jde o zjevení skutečné pravdy lidstvu, kterou se tak vehementně brání poznat. Pravdu o tom, kdo skutečně jsme a kam směřujeme. Naše materialistické myšlení, které uznává hmotu, peníze a majetek jako nejvyšší až skoro posvátné hodnoty, nemůže toto pochopit. Pro stávající systém se totiž skutečně bude jednat o katastrofu. To je ale naprosto v pořádku, protože se nám zjeví a ukáže to, před čím už nadále nebudeme moci zavírat oči.

Teď se pokusím vypíchnout ono posleství schované (nutno říct, že více, než viditelně) v textu písničky. Neangličtinářům se omlouvám, ale Google překladač by si s tím měl poradit. Text písničky a video ke shlédnutí uvádím zde. Než začnete číst, doporučuji si přečíst text a poslechnout video, hudební doprovod zde hraje také velkou roli.Have you heard what they said on the news today
Have you heard what is coming to us all?
That the world as we know it will be coming to an end
Have you heard, have you heard?

He sees them in the distance when the darkened clouds roll
He could feel tension in the atmosphere
He would look in the mirror, see an old man now
Does it matter they survive somehow

They said theres nothing can be done about the situation
They said theres nothing you can do at all
To sit and wait around for something to occur
Did you know, did you know?

As he stares across the garden looking at the meadows
Wonders if theyll ever grow again
The desperation of the situation getting graver
Getting ready when the wild wind blows

Have you seen what they said on the news today
Have you heard what they said about us all
Do you know what is happening to just every one of us
Have you heard, have you heard?

There will be a catastrophe the like weve never seen
There will be something that will light the sky
That the world as we know it, it will never be the same
Did you know, did you know?

He carries everything into the shelter not a fuss
Getting ready when the moment comes
He has enough supplies to last them for a year or two
Good to have because you never know

They tell us nothing that we dont already know about
They tell us nothing that is real at all
They only fill us with the stuff that they want
Did you know, did you know?

Hes nearly finished with the preparations for the day
Hes getting tired; thatll do for now
They are preparing for the very worst to come to them
Getting ready when the wild wind blows

He sees the picture on the wall, its falling down
Upside down
He sees a teardrop from his wife roll down her face,
Saying Grace
Remember times they had, they flash right through his mind
Left behind
Of a lifetime spent together long ago
Will be gone

Theyve been preparing for some weeks now
For when the crucial moment comes
To take their refuge in the shelter
Let them prepare for what will come

They make a tea and sit there waiting
Theyre in the shelter feeling snug
Not long to wait for absolution
Dont make a fuss; just sit and wait

Cant believe all the lying,
All the screens are denying
That the moments of truth have begun

Cant you see it on the T.V.?
Dont believe them in the least bit
Now the days of our ending have begun

Say a prayer when its all over
Survivors unite, all as one
Got to try and help each other
Got the will to overcome

I cant believe all the lying,
All the screens are denying
That the moments of truth have begun

Cant you see it on the T.V.?
Dont believe them in the least bit
Now the days of our ending have begun

When they found them, had their arms wrapped around each other
Their tins of poison laying near by their clothes
The day they both mistook an earthquake for the fallout,
Just another when the wild wind blows ...


První sloka - "slyšeli jste, co říkají v médiích a o tom, co přichází? Že svět, tak jak ho známe, spěje ke konci?" Snaží se nám tu říct o probíhající transformaci. Zmínka o médiích poukazuje na to, že i přes veškerou cenzuru oficiálního zpravodajství i tam můžeme vidět, co že to přichází. Namátkou zmíním hejna mrtvých ptáků a ryb a v poslední době události v Japonsku.

Druhá sloka - co asi znamená ono "napětí v atmosféře"? Krásně se to hodí na přítomnost stále většího množství statické elektřiny, která už má taky své projevy. Třeba větší množství požárů nebo různé projevy na lidském těle, například infarkty, arytmie a podobně. "Kdo se podívá do zrcadla, uvidí starého muže." Znamená to snad, že realita není taková, jak si ji představujeme?

Třetí sloka - za "they" si dosaďte elity starající se o funkci systému. Když se totiž už začnete pídit po tom, co se ve skutečnosti děje a zeptáte se na oficiálních místech, odpovědi se samozřejmě nedočkáte. Maximálně vám řeknou, že se nic neděje a pokud ano, tak s tím stejně nic nesvedete, takže si žijte svůj život dál jako dosud a hlavně buďte poslušní.

Čtvrtá sloka - jak jako, že se "diví, že tráva znovu nevyroste a je zoufalý z toho, že se situace stává vážnější?" Vážnější proto, že projevy transformace jsou stále silnější, což ohrožuje chod systému. A tráva symbolizuje současný způsob života, který pomalu, ale jistě spěje ke svému konci a k začátku toho nového, lepšího.

Pátá sloka - ano, děje se to každému z nás bez jediné výjimky. Jediný rozdíl je v síle a intenzitě, protože každý z nás je jedinečný, a tak i projevy mohou být různé a různě silné.

Šestá sloka - ano, jako katastrofa to z pohledu třetí dimenze skutečně bude vypadat. Z pohledu té páté, do které směřujeme, to bude vypadat přesně naopak. "Bude tu něco, co rozsvítí oblohu." Možná narážka na to, jak budeme oslněni, pokud do páté dimenze úspěšně projdeme. Přirovnal bych to k celoživotnímu pobytu při světle svíčky a následnému pohledu přímo do slunce. A ano, svět už nebude takový, jaký jsme doposud znali.

Sedmá sloka - "he", on zde zastupuje elity, které o všem vědí a řádně se připravují. Na útěk kamsi do podzemních komplexů, které už dávno existují a budou se rychle plnit, až onen okamžik nastane. Samozřejmě musí mít nějaké zásoby, aby přežili. A ty, člověče, o tom nic nevíš, což je pro nás samozřejmě moc dobře.

Osmá sloka - "Neříkají nám nic, co bychom dávno nevěděli." Zde se zmiňuje skutečnost, že oni nám musí pravdu říct, protože vědí, že zákony Vesmíru se nedají obejít. Takže nám je pravda odhalována skrytě ve filmech, hudbě ap. Tu si ale není většina lidí schopna oddělit od nepodstatného, viz například poselství ve filmu Avatar. Zároveň nám však pořád podsouvají lži, abychom pojali co možná nejmenší podezření, že něco není v pořádku. Co chtějí, abychom si mysleli, s tím se denně setkáváme. Ve škole, v práci, v médiích ... kdo by si ověřoval, jestli to je pravda? Vždyť tomu přece každý věří.

Devátá sloka - přípravy pořád probíhají, ale jsou už téměř u konce. Systém je unavený předstíráním, že se nic neděje a že funguje naprosto dokonale. To určitě funguje, stačí se podívat kolem sebe. Kriticky.

Desátá sloka - "obraz na zdi padá a je vzhůru nohama." Zde se nabízí paralela s předměty třetí dimenze, které dříve či později odhalíme jako iluzi a pravda se bude zdát proti tomu převrácená o 180 stupňů. "Grace" znamená mj. odpuštění, což je naprosto klíčová a základní věc, kterou musí každý dříve či později udělat. Pokud neodpustíte sami sobě, budete dál žít ve lži, kterou sami živíte. Staré časy budou dávno pryč, necháme je za sebou a zůstane po nich jen vzpomínka. To znamená, že se do třetí dimenze nebudeme vracet. Vývoj jde dopředu, ne dozadu a ani nestagnuje. Celý dosavadní život bude pryč a začne nový.

Jedenáctá, dvanáctá sloka - pořád to samé, dáme kafe a děláme, že se nic neděje, i když o tom moc dobře víme.

Třináctá sloka - "všechny obrazovky popírají, že okamžiky pravdy nastaly." Lépe to už snad ani říct nejde. Všechna mainstreamová média dál informují lidi o zbytečných a povrchních věcech, jako je politika, majetek, peníze, strach ze smrti, utrpení ap. To výborně slouží tomu, aby něco jako transformace dostalo v očích diváků nálepku šílené a nemožné.

Čtrnáctá sloka - naprosto otevřené nabádání, abychom médiím nevěřili.

Patnáctá sloka - ta už je o světě po transformaci a o těch, kteří ji zvládli. Nebudou všichni a budou jistě zmatení. Proto se musí spojit a jednat jako jeden, aby si vzájemně pomohli.

Poslední, závěrečná sloka - zde vidíme třetí dimenzi tak, jak bude vypadat po transformaci. Nebude to pěkný pohled. "Když je našli, leželi (mrtví) v objetí." V poslední chvíli si uvědomili, co se děje, ale už nestihli nic udělat, a tak jim postup do čtvrté dimenze zůstal zapovězen. S veškerým jedem, kterým nás krmili, zůstanou tam, odkud odmítali odejít. V den, kdy "zaměnili zemětřesení (= mysleli si, že to je špatná věc, protože jim to ničilo majetek, i když ve skutečnosti pomáhá transformaci tak, že učí lidi nelpět na materiálních hodnotách) za důsledek" (= zaměnili jeho skutečnou podstatu za důsledek, neboli za to, co viděli, že způsobuje. Mysleli si, že způsobuje destrukci, i když tomu bylo přesně naopak. Co ničí lidské výtvory, současný způsob života a systém, zcela automaticky považujeme za špatné, aniž bychom věděli proč.)

A co název písničky? Sám nevím, divoký vítr může znamenat hodně věcí ... určitě vás něco napadne. ;-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucas Lucas | 29. března 2011 v 22:47 | Reagovat

Nejde mi do hlavy jedno, kdyz smerujeme z 3. dimenze do 5. CO se stalo se ctvrtou ? To ji preskocime ? V dimenzich jsem laik..mel bych si o tom neco zjistit :)

2 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 30. března 2011 v 8:48 | Reagovat

Já taky pořádně nevím a ono to nakonec není vůbec důležité, jestli to bude čtvrtá nebo padesátá pátá :-) Důležité je VĚDĚT, že přichází změna, změna našeho dosavadního způsobu života v jiný, který si zvolíme svým směřováním, svým srdcem. Ty změny se odehrávají po celém světě a je na každém z nás, jestli jsme ochotní se uvnitř změnit taky. V něco lepšího ... :-)

3 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 30. března 2011 v 8:50 | Reagovat

Nehledej odpovědi v okolí, to Ti jen může dát návod, nakopnout Tě správným (nebo také nesprávným) směrem. Odpovědi máš v sobě ... jak bylo řečeno ve filmu Matrix -

"Matrix Ti nemůže říct, kdo jsi."

4 Lucas Lucas | 30. března 2011 v 22:39 | Reagovat

Ja tomu rozumim. Jen jsem to chtel nejak zformulovat, abych to mohl predat dal. :)
Od toho tu preci jsme ;) Jinak uz se tesim na desifraci Foo fighters. Moje oblibena. Jsem zvedavej na tvuj nazor, kazdej ma totiz urcitej vlastni uhel pohledu ;)

5 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 31. března 2011 v 15:10 | Reagovat

Dostanu se k tomu, ale kdoví kdy to bude ... teď se chci trochu víc soustředit na seriál o simulaci. :-)

6 Jason Jason | 20. září 2011 v 22:18 | Reagovat

Docela zásadně nesouhlasím s interpretací této písně. Ve skutečnosti je inspirovaná komiksem When the Wind Blows od tuším Briggse. Pojednává o jaderné katastrofě, konkrétněji o krizi v šedesátých letech. A ne nikde jsem to nečetl, tenhle komiks znám a více věcí v této písničce odkazuje právě na něj, například onen zmíněný pár na konci (o kterém vlastně celý komiks je). Ten zmíněný fallout není nějaký přechod do jiné dimenze, ale nuclear fallout (teď nevím, jak to mám přeložit do češtiny). Každopádně pokládám za zajímavou Vaší tabulku o dovršení stvoření, nicméně co se týče interpretace, tak bych řekl, že pro tentokrát v tom vidíte něco jiného. Jinak zmíněný komiks existuje i v animované podobě, myslím, že ho na YouTube najdete.

7 Jason Jason | 20. září 2011 v 22:26 | Reagovat

Jinak s tím větrem je naznačovaná tlaková vlna při výbuchu jaderné bomby. A našel jsem ten film: http://en.wikipedia.org/wiki/When_the_Wind_Blows_%28film%29

8 Jason Jason | 21. září 2011 v 14:32 | Reagovat

Jinak moc zajímavý blog, myšlenky, a tak dále :)

9 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 23. září 2011 v 9:35 | Reagovat

[6]: Každý v tom vidí něco jiného ...

a žádná interpretace

není

dobrá nebo špatná

:-)

10 Jason Jason | 23. září 2011 v 14:44 | Reagovat

:)

11 Marca Marca | 19. března 2013 v 22:07 | Reagovat

tak koukám na názory  a je pravda , že si to někteří lidi neuměj prostě přiznat :-) nebo jednoduše mají svou víru :-)Změny už nastali:-)  Spiidy  co říkáš  na skupinu Dymytry? jejich poslední album  si poslechni ;-)jmenuje se Neonarcis :-)

12 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 20. března 2013 v 0:09 | Reagovat

[11]: O tý skupině jsem zatím neslyšel, zkusím, díky za tip :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.