Mayský kalendář - poslední, devátá vlna

22. března 2011 v 21:21 | Spiiiidy |  Články, co stojí za přečtení
Jak jste se mohli dočíst v tomto článku, mayský kalednář operuje s dvacetinásobným zrychlením času pokaždé po manifestaci nového podsvětí, kterých má celkem devět. Nyní se nacházíme v posledním, devátém, které začalo dne 9. 3. 2011 a jehož devátá vlna trvá do 28. 10. 2011, tedy 13 x 18 = 234 dní. 18 dní představuje jeden uaxaclahunkin. Zase tu máme 7 dní a 6 nocí, každý den a každá noc má délku 9 dní. Devátou vlnu si představte jako sinusoidu s minimální amplitudou uprostřed noci a s maximální uprostřed dne.

Celkový smysl této poslední vlny je s největší pravděpodobností završení evolučního procesu Vesmíru, který bude nadále pokračovat transformací, takže žádné puf a všechno bude naruby, jedná se o postupný proces.

Prosím neplést devátou vlnu s devátým Tzolkinem, který sestává, jak víte z předešlého článku, z 13 x 20 = 260 dní!

Tak, dost povídání, lépe než autor to stejně nepřevyprávím, koho by zajímala tato problematika víc do hloubky, ať si přečte originální článek Carla Johana Callemana, Ph.D. zde v originále nebo zde v češtině.

Zájemci si mohou prohlédnout detailní průběh deváté vlny naším kalendářem od 9. března až po 28. října na této stránce ve spodní části. Lze stáhnout i zdrojový soubor v excelu nebo pdf.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Berte a dávejte, kopírujte a přeposílejte, jak je libo, neboť v Mezisvětě nikomu nic nepatří :-) Díky za návštěvu, a mějte se, jak potřebujete.

Sepsal, našel nebo pospojoval Spiiiidy, 2011 - 2015. Blog založen 9. 3. 2011.